15 Haziran, 2024, Cumartesi
DOLAR32.7878
EURO35.1602
ALTIN2457.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Çorumdaki konaklama tesisleri OKAyla sürdürülebilir turizm standartlarına hazırlanıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çorumdaki konaklama tesisleri OKAyla sürdürülebilir turizm standartlarına hazırlanıyor
Abone ol
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (oka), Teknik Destek Programı Kapsamında Sağladığı Destek Ile çorum’daki Konaklama Tesislerini Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı Standartlarına Hazırlıyor.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Teknik Destek Programı kapsamında sağladığı destek ile Çorum’daki konaklama tesislerini Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı standartlarına hazırlıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı standartları belirlenmesi ve ilan edilmesinin ardından, yurt çapında faaliyet gösteren konaklama tesislerinin tamamı için belirlenen standartların birinci aşamasına uyum sağlamaları zorunluluğu getirilmiş, bu standartlarda belirtilen şartları denetlemek ve belge vermek üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 16 firmaya yetki belgesi verilerek, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı web sayfasında ilan edilmişti.

Sertifikalandırma süreci desteklendi

Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından OKA 2023 Yılı Teknik Destek Programı’na yapılan başvuru sonucunda destek almaya hak kazanan “Çorum’daki Konaklama Tesislerinin Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Kriterlerine Adaptasyonu” Projesi ile 2023 yılı başında başlatılan çalışmalarda, oda sayısı az olan küçük kapasiteli otellere teknik destek sağlandı. Belgelendirme süreci ile ilgili rehberlik ve bilgilendirme yapılan otellere sertifikalandırma süreci hakkında eğitim verildi.

34 konaklama tesisi ilk aşamayı geçti

Çorum Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda belirlenen oteller ziyaret edilerek gerekli bilgilendirmelerin yapılmasının ardından 24 tanesi merkez ve 10 tanesi ilçelerde olmak üzere toplam 34 tane konaklama tesisi Sürdürülebilir Turizm Programı Standartları 1. Aşama Belgesi almaya hak kazandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YRP Genel Başkanı Erbakan: 28 Şubatçıların affedilmesinin zamanlaması bize manidar geliyorÖnceki Haber

YRP Genel Başkanı Erbakan: 28 Şubatçılar...

7 yaşındaki çocuk, kendisiyle yakından ilgilenen hemşireyi duygulandırdıSonraki Haber

7 yaşındaki çocuk, kendisiyle yakından i...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar