Osmaniye
DOLAR17.9491
EURO18.4297
ALTIN1038.0
Yusuf Cinkara Otomotiv

BTSO MESYEB 6 ayda 5 bin 500 çalışanı belgelendirdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BTSO MESYEB 6 ayda 5 bin 500 çalışanı belgelendirdi
Abone ol
BURSA TİCARET VE SANAYİ ODASI (BTSO) ÇATISI ALTINDA FAALİYET GÖSTEREN TÜRKİYE’NİN EN GENİŞ KAPSAMLI MESLEKİ YETERLİLİK SINAV VE BELGELENDİRME KURULUŞU BTSO MESYEB, 2022’NİN İLK YARISINDA 5 BİN 500 ÇALIŞANI MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SAHİBİ YAPTI.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye’nin en geniş çerçevede mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme kuruluşu BTSO MESYEB, 2022’nin ilk yarısında 5 bin 500 çalışanı mesleki yeterlilik belgesi sahibi yaptı.


Bursa iş dünyasına yönelik üretim, sanayi, istihdam ve ihracat odaklı projeleriyle Türkiye’ye rol model olan BTSO’nun Bursa’ya kazandırdığı MESYEB, belgelendirme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 104 meslek dalında mesleki yeterlilik sınavı düzenleme ve belgelendirme yetkisine sahip olan BTSO MESYEB, kurulduğu 2016 yılından bugüne yaptığı başarılı çalışmalarla on binlerce kişinin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmelerinde öncü bir rol üstlendi. BTSO MESYEB 2022 yılının ilk yarısında otomotiv, metal, maden, inşaat, enerji, tekstil, asansör, kimya-plastik, lojistik, elektrik-elektronik ve kişisel hizmetler sektörlerinde toplam 5 bin 500 çalışanı belgelendirdi.


Türkiye’nin dört bir yanında mesleki yeterlilik sınavı gerçekleştiren BTSO MESYEB şimdiye kadar 54 şehirde mesleki yeterlilik sınavı yaptı. 3 bin 500 metrekare kapalı alanda hizmet veren BTSO MESYEB; 10 sektör, 104 meslekte, alanında uzman 120 sınav yapıcı ile hizmet veriyor.


BTSO MESYEB; 2016 yılından bugüne kadar asansör, elektrik-elektronik, enerji, inşaat, kaynak, kişisel hizmetler, lojistik, metal, otomotiv, kimya-plastik, tekstil ve maden sektöründe çalışanlara yönelik mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme hizmeti verdi. Merkez son 6 yılda yaklaşık 86 bin çalışanı belgelendirdi.


BTSO MESYEB’in çalışmaları ve hizmet verdiği alanlara ilişkin detaylı bilgilere btsomesyeb.com.tr internet sitesinden de ulaşılabiliyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Asfalt serme makinesinin başına geçti, 40 derecede çalışmalara katıldıÖnceki Haber

Asfalt serme makinesinin başına geçti, 4...

Samsunda evinde uyuşturucu ele geçirilen şahıs gözaltına alındıSonraki Haber

Samsunda evinde uyuşturucu ele geçirilen...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar