22 Haziran, 2024, Cumartesi
DOLAR32.8248
EURO35.2439
ALTIN2450.6
Yusuf Cinkara Otomotiv

Beyin takımı sayesinde öğrenciler zeka potansiyellerini geliştiriyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Beyin takımı sayesinde öğrenciler zeka potansiyellerini geliştiriyor
Abone ol
MANİSA'NIN YUNUSEMRE İLÇESİNDEKİ HAFSA SULTAN İLKOKULU 1/B SINIFINDA UYGULANAN 18 ORTAKLI E-TWİNNİNG PROJESİ OLAN BEYİN TAKIMI PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLER ZEKA OYUNLARI İLE HEM KENDİLERİNİ GELİŞTİRME FIRSATI BULUYOR HEM DE ÖZGÜVENLERİ ARTIYOR.

Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki Hafsa Sultan İlkokulu 1/B sınıfında uygulanan 18 ortaklı e-Twinning projesi olan Beyin Takımı projesi çerçevesinde öğrenciler zeka oyunları ile hem kendilerini geliştirme fırsatı buluyor hem de özgüvenleri artıyor.


Yunusemre ilçesindeki Hafsa Sultan İlkokulu 1/B sınıfı öğretmeni Saadet Ünsal, 23 öğrencisiyle birlikte bir e-Twinning projesi olan Brain Team (Beyin takımı) projesiyle öğrencilerini geleceğe hazırlıyor. Projede Türkiye, Yunanistan, Azerbaycan ve Romanya’dan 18 farklı ortak bulunurken, uluslararası projenin kurucularının Songül Reisoğlu ve Ayşe Yıldırım olduğu öğrenildi.


Proje hakkında bilgi veren Ünsal, "Zekâ oyunları ile öğrencilerin zekâ potansiyellerini tanıması ve geliştirmesi, problemler karşısında farklı ve özgün stratejiler üretmesi, hızlı ve doğru karar alması, sistematik bir düşünce yapısı geliştirmesi, farklı bakış açıları oluşturabilmesi, zekâ oyunları çerçevesinde bireysel veya takım halinde, rekabet ortamında çalışma becerileri üretmesi ve problem çözme basamaklarını kullanarak problem karşısında hızlı ve etkili bir şekilde, olumlu bir tutum geliştirmesi amaçlanır. Öğrencilerin bu sayede özgüvenleri artar ve akademik dersler karşısındaki başarıları olumlu yönde etkilenir. Özellikle okul öncesi ve ilkokulun ilk yıllarında, öğrencilerin bilişsel becerilerinin geliştirilmesi, erken yaşta zekâ oyunlarıyla tanışması, evde ailesiyle ya da okulda arkadaşlarıyla zekâ oyunları oynaması çocuğun gelişiminde çok önemlidir. Öğrencilerin bilişsel kapasitelerinin gelişiminde akıl ve zeka oyunları etkili bir araç olarak kullanılabilir. Proje içinde oynadığımız zeka oyunlarını ’Missing Letters (Eksik Harfler)’, ’Su Doku’, ’Square Doodle (Kare Karalamaca)’, Magic Pyramid (Sihirli Piramit)’, ’Word Type (Sözcük Türü)’ ve ’Kendoku -Binox’ olarak gösterebiliriz." dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yalovada traktör kazasında hayatını kaybeden genç toprağa verildiÖnceki Haber

Yalovada traktör kazasında hayatını kayb...

Ortaokul öğrencileri projeleri ile sağlıklı geleceğe adım attıSonraki Haber

Ortaokul öğrencileri projeleri ile sağlı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar