Osmaniye
DOLAR19.11
EURO20.6983
ALTIN1206.0

Bakan Kirişci: “81 ilimizde tarım arazilerinin etkin kullanımı ile bitkisel üretimin geliştirilmesine yönelik projeler başlatıyoruz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Kirişci: “81 ilimizde tarım arazilerinin etkin kullanımı ile bitkisel üretimin geliştirilmesine yönelik projeler başlatıyoruz”
Abone ol
TARIM VE ORMAN BAKANI VAHİT KİRİŞÇİ, “81 İLİMİZDE TARIM ARAZİLERİNİN ETKİN KULLANIMI İLE BİTKİSEL ÜRETİMİN GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK PROJELER BAŞLATIYORUZ. İL/İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜKLERİMİZCE HAZIRLANAN PROJELERDE TOPLAM PROJE BEDELİNİN AZAMİ YÜZDE 75’İNİ HİBE OLARAK VERECEĞİZ” DEDİ.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, “81 ilimizde tarım arazilerinin etkin kullanımı ile bitkisel üretimin geliştirilmesine yönelik projeler başlatıyoruz. İl ve ilçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimizce hazırlanan projelerde toplam proje bedelinin azami yüzde 75’ini hibe olarak vereceğiz” dedi.Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “81 ilimizde tarım arazilerinin etkin kullanımı ile bitkisel üretimin geliştirilmesine yönelik projeler başlatıyoruz. Proje kapsamında belirlenen yatırım konularında, il/ilçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimizce hazırlanan projelere, toplam proje bedelinin azami yüzde 75’ini Bakanlığımızca hibe olarak vereceğiz. Proje ile boş bırakılan, atıl durumda bulunan veya nadasa bırakılan arazilerin, tarımsal üretime kazandırılması. İklim değişikliğini dikkate alarak, uygun çeşitlerle hububat, baklagil ve yağlı tohumlu bitkilerin üretiminin geliştirilmesi. İşlemeli tarıma uygun olmayan arazilerde, katma değeri yüksek bitki türlerinin Üretiminin artırılması. Hasat sonrası kayıpları azaltmak ve katma değeri artırmak amacıyla birincil üretim sonrası kurutma veya isleme tesislerinin artırılması ve doğal ekolojilerinde var olan bitki türlerinin aşılama, çeşit değişimi ve benzeri teknik uygulamalarla birim alandan elde edilen veriminin artırılması hedefleniyor." ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İhlas Pazarlamada, başarılı personeller ödüllendirildiÖnceki Haber

İhlas Pazarlamada, başarılı personeller...

Gaziantep’te dereye devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandıSonraki Haber

Gaziantep’te dereye devrilen otomobildek...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar