Osmaniye
DOLAR18.6469
EURO19.499
ALTIN1060.5

Bakan Ersoy, opera sanatçıları Murat Karahan ile Opolaisin konserini izledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Ersoy, opera sanatçıları Murat Karahan ile Opolaisin konserini izledi
Abone ol
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY, LETONYALI ÜNLÜ OPERA SANATÇISI KRİSTİNE OPOLAİS İLE DEVLET OPERA VE BALESİ GENEL MÜDÜRÜ VE GENEL SANAT YÖNETMENİ TENOR MURAT KARAHAN’IN KONSERİNİ İZLEDİ.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Letonyalı ünlü opera sanatçısı Kristine Opolais ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni tenor Murat Karahan’ın konserini izledi.


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında düzenlenen, dünyanın ünlü opera evlerinde sahne alan Letonyalı ünlü opera sanatçısı Kristine Opolais ile yine dünyanın pek çok önemli opera evinde önemli başrollerde yer alan Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni tenor Murat Karahan’ın seslendirdiği konseri izledi. Bakan Ersoy, CSO Ada Ankara Ana Salonu’nda gerçekleşen konser öncesi Güncel Sanat Proje Yarışması Sergisi’ni gezdi. Ersoy, yarışmada dereceye girenlere ödüllerini takdim etti. Ödül takdim töreni sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Ersoy, “Bu etkinliğin 8’incisini düzenliyoruz. Bu sene ‘Güncel Sanat Projesi’ şeklinde düzenlendi. Amacımız güncel sanatla gençlerimizin uyumunu sağlamak ve motive etmek. Gençlerimizin sanat üretimini daha motive ederek üretimlerini arttırmak. Kültür Yolu Festivalleri çok büyük heyecanla başladı. Bu sene 5 ile çıkardık. Festivale çok büyük katılım var. Her sene daha fazla sanatçımız katılıyor. Önümüzdeki seneden itibaren il sayısını 10’a çıkarıyoruz. Bu festivallerde bir amacımız daha var. Şehirlerin bilinirliğini ve tanınırlığını hem ülkemizde hem de yurt dışında arttırmak. Bu etkinliklere yabancı sanat grupları da katılmaya başladı. Yurt dışından fazla sayıda editör ve basın mensubu da katılmak istedi. Onları da Türkiye Turizm Tanıtım Geliştirme Ajansı vasıtasıyla ülkemize getirip etkinliklerde gözlemleme, çekim yapma ve paylaşma fırsatlarını sağlıyoruz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MHPli Büyükataman: “Yeni anayasa değişikliğini sağlayacak vasıflı çoğunluğa ulaşması için büyük bir çaba içerisindeyiz”Önceki Haber

MHPli Büyükataman: “Yeni anayasa değişik...

Kütahya Meydan Aşevinden her gün 181 aile yemek alıyorSonraki Haber

Kütahya Meydan Aşevinden her gün 181 ail...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar