13 Haziran, 2024, Perşembe
DOLAR32.2921
EURO34.9404
ALTIN2392.0
Yusuf Cinkara Otomotiv

Bahçeli: "Ülkü Ocakları Türk Milletinin Yıkılamayacak Kalesidir"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bahçeli: "Ülkü Ocakları Türk Milletinin Yıkılamayacak Kalesidir"
Abone ol
Ülkü Ocakları'nın Kızılcahamam kampı, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla başladı.

Ülkü Ocakları'nın Kızılcahamam kampı, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla başladı.

Bahçeli, düzenlediği basın toplantısında, ülkü ocakları ve MHP ile ilgili iddialara sert tepki gösterdi.

Bahçeli, "Ülkü Ocakları kurulduğu günden bu yana pek çok haksızlığa maruz kaldı. Karanlık hedefin odağında Türklük ve Türk milleti yer almaktadır.

Zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacaktır. Ülkü ocağı ve MHP ile ilgili iddialar ayağımızın altındadır." dedi.

Bahçeli, Türk gençliğinin önemine değinerek, "Türk gençliği istiklal bereketimizdir. MHP Ülkü Gençlik ise Türk gençliğinin özü, serden geçti yüreğidir.

Bugün olanlar dünün sonucudur. Yarın yaşanacaklar bugünün eser olacaktır. Dünya coğrafyası varlığını sürdürememiş yüzlerce toplumun kalıntılarıyla doludur." ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocaklarının maruz kaldığı haksızlıklara dikkat çeken Bahçeli, "Eğer varlığınızdan birileri ürküyorsa, baskı altına alınmak isteniyorsanız biliniz ki yolunuz doğrudur.

Ülkü Ocakları kurulduğu günden bu yana pek çok haksızlığa maruz kaldı. Ülkü Ocaklarından yetişmiş biri olarak elbette her şeyin tanığıyım.

Ülkü Ocakları, Türk milletinin yıkılamayacak kale duvarıdır, Türk milletinin aşılamayacak hisarıdır." dedi.

Bahçeli, MHP ve Ülkü Ocakları ile ilgili ithamlara karşı durarak, "Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili estirilen isnat ve ithamların hepsi ayağımızın altındadır.

İç ve dış mihrakları her mevzide karşılayan, alayının uykularının kaçıran Ülkü Ocaklarıdır. Binlerce ülkücü şehidimiz, binlerce ülkücü gazimiz boşuna mücadele vermediler.

Bedelse bedelini seve seve ödedik. Millete hizmet yegane hedefimizdir." şeklinde konuştu.

Ülkücülüğün bir inanç ve irfan hali olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Ülkü Ocakları, zoru görünce saklananların harcı değildir.

Ülkücülük, bir insan hayatının bütününü kapsaması gereken bir inanç ve irfan halidir. Ülkü Ocakları'nın bir gençlik macerası görülmesi gerzekliktir.

Milliyetçilik binlerce yıldır varoluşumuzu sağlayan ruhun adıdır. Milliyetçilik devletimizi kuran şuurun adıdır." ifadelerini kullandı.

Kızılcahamam'daki Ülkü Ocakları kampı, Bahçeli'nin bu önemli açıklamaları ile başladı ve Türk gençliğinin önemi bir kez daha vurgulandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sakaryada kadına yönelik şiddetin önlenmesi için iş birliğiÖnceki Haber

Sakaryada kadına yönelik şiddetin önlenm...

Kültür Yolu Festivaline yerel yönetimlerden yoğun destekSonraki Haber

Kültür Yolu Festivaline yerel yönetimler...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar