Osmaniye
DOLAR18.6469
EURO19.499
ALTIN1060.5

ALKÜ SATUMER eğitimlerine devam ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALKÜ SATUMER eğitimlerine devam ediyor
Abone ol
ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ (ALKÜ) SAĞLIK TURİZMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (SATUMER), SAĞLIK TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK KOZMETİK JİNEKOLOJİ MASTER CLASS VE CANLI CERRAHİ KURSLARINA DEVAM EDİYOR.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Sağlık Turizmi Uygulama ve Araştırma Merkezi (SATUMER), sağlık turizmine katkı sağlayacak Kozmetik Jinekoloji Master Class ve Canlı Cerrahi kurslarına devam ediyor.


Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Sağlık Turizmi Uygulama ve Araştırma Merkezi (SATUMER), Kozmetik Jinekoloji Master Class ve Canlı Cerrahi kurslarına devam ediyor. Alanya’yı sağlık turizmi konusunda daha ileri noktalara getirebilmek amacıyla ALKÜ Sağlık Turizmi Uygulama ve Araştırma Merkezi (SATUMER) kurulduğu günden bu yana düzenlediği eğitimler, seminerler ve gerçekleştirdiği programlarla adından sıkça söz ettiriyor. ALKÜ SATUMER Müdürü Prof. Dr. Erdoğan Aslan tarafından 27-29 Eylül tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenen kursun ilk günü Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda, kursiyerlere Kozmetik Jinekoloji Master Class ve Canlı Cerrahi teorik eğitiminin verilmesiyle başladı. Ardından eğitimlerin uygulamalı yapıldığı kursta, ALKÜ Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Seçkin Aydın Savaş da katılarak katkılarda bulundu.


“Alanya’nın sağlık turizminde tercih edilir bir yer olmasını istiyoruz”


Kırgızistan, Libya, Kazakistan, Amerika Birleşik Devletleri ve Sudan’dan toplamda 11 kursiyer doktorun katıldığı organizasyon hakkında açıklamalarda bulunan ALKÜ SATUMER Müdürü Prof. Dr. Erdoğan Aslan, yurt dışından gelen doktorların eğitimlerine ALKÜ’lü doktorların da katılım sağladığını belirterek eğitimlerin hem teorik hem de uygulamalı olarak başarıyla tamamladığını ifade etti. Aslan konuşmasının devamında, “Bu eğitimleri SATUMER üzerinden düzenleyerek dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen talepler doğrultusunda kursiyer temin ediyoruz. Bu da ayrıca hem ülkemiz hem de bölgemiz için döviz kazandıran bir faaliyet olarak ayrı bir fayda sağlıyor. Alanya’nın sağlık turizminde de tercih edilebilir bir yer olması için önemli faaliyetler yürütüyoruz” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Veteriner Hekimler Odası seçimlerini mevcut başkan Karabayoğlunun listesi kazandıÖnceki Haber

Veteriner Hekimler Odası seçimlerini mev...

Eğirdir Kitap Şenliği kapılarını ziyaretçilere açtıSonraki Haber

Eğirdir Kitap Şenliği kapılarını ziyaret...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar