12 Nisan, 2024, Cuma
DOLAR32.3578
EURO34.4771
ALTIN2508.7

Alanyaya Teknopark geliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Alanyaya Teknopark geliyor
Abone ol
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Ile Alanya üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner Bugün Alanya Teknopark Projesi Için Protokole Imza Attılar.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, Alanya Teknopark Projesi için protokole imza attı. Belediye ve Üniversite iş birliğinde yapılacak Alanya Teknopark kısa sürede tamamlanarak bölgenin en önemli teknoloji merkezi haline gelecek.

Tüm dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve Alanya’yı akıllı bir şehir haline getirmek için bugüne kadar çok büyük adımlar atan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya halkına Teknopark müjdesi verdi. Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner ile bir araya gelen Başkan Yücel, Alanya Belediyesi ve Alanya Üniversitesi işbirliğinde hayata geçirilecek, Alanya Teknopark protokolü imzaladı. Antalya’nın üçüncü teknoparkı olacak proje, Alanya’nın teknolojik ve ekonomik dönüşümüne öncülük edecek.

Her iki kurumun ortaklaşa çabaları ile kısa süre içerisinde hayata geçirilecek olan Teknopark’ın, Alanya ve çevresinin teknolojik gelişimine önemli katkı sağlaması planlanıyor. Alanya Teknopark ile bölgedeki teknoloji ve girişimcilik potansiyeli desteklenerek, ilçenin ekonomik ve sosyal yapısına önemli katkılar sağlamak hedefleniyor. Ayrıca, Teknopark’ın Alanya’nın ekonomik ve sosyal yapısına katkı sağlamasının yanı sıra Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerini destekleyerek, Alanya’daki gençlere ve girişimcilere büyük fırsatlar sunması öngörülüyor. Alanya’nın turizm ve tarım gibi geleneksel sektörlerinin yanı sıra alternatif girişimlerin de teşvik edilmesini de Teknopark ile sağlanacak. Teknopark, bölgedeki üniversiteler, teknoloji şirketleri ve girişimciler arasında iş birliğini teşvik edecek bir platform olarak hizmet verecek. Alanya Teknopark Projesi ile bölgenin ekonomik ve teknolojik dönüşümüne öncülük edilerek, Alanya’yı bölgenin önemli bir teknoloji merkezi haline getirmek amaçlanıyor.

"Alanya’mıza hayırlı olsun"

İmza töreninde konuşan Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, "Alanya Belediyesi ile hayata geçireceğimiz Teknopark şimdiden Alanya’mıza hayırlı olsun. Teknoparklar üniversite sanayi işbirliğinin gerçekleştirildiği ve girişimcilerin gözdesi olacak önemli merkezlerdir. İnşallah Alanya’mızda da böyle bir teknoloji merkezi yakın zamanda faaliyete geçecek. Bundan dolayı Sayın Başkanıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

"Bu şehrin gelişimine, değişimine teknoloji ile destek vereceğiz"

Başkan Yücel ise, “Bugün Alanya’mızın en önemli günlerinden birisi. Çünkü teknolojinin ticarete dönüşmesini sağlayan Teknopark’ın imza günüydü. Alanya Üniversitemiz ile yaptığımız protokol gereği Teknopark’ı hayata geçireceğiz. Üniversite ile yerel yönetimlerin birlikte hareket ettiği ülkemizdeki üçüncü teknopark olacak. Bu şehrin değişimine, gelişimine teknoloji ile destek vererek, sosyo-ekonomik dengeyi korumak ve geliştirmek için Teknopark’ı hayata geçireceğiz. Kentimize hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kahta Devlet Hastanesi Ramazan ayında gece de hizmet verecekÖnceki Haber

Kahta Devlet Hastanesi Ramazan ayında ge...

Burdur Emniyetinden üniversiteli öğrencilere suçla mücadele eğitimiSonraki Haber

Burdur Emniyetinden üniversiteli öğrenci...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar