Osmaniye
DOLAR18.6443
EURO19.4227
ALTIN1051.8

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde Toplum Destekli Polis ekiplerinden anlamlı ziyaret

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde Toplum Destekli Polis ekiplerinden anlamlı ziyaret
Abone ol
İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, 4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ NEDENİYLE FATİH BELEDİYESİ YEDİKULE HAYVAN BARINAĞI’NA ANLAMLI BİR ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ. ÇOCUKLARLA BERABER HAYVANLARI SEVEN EKİPLER, “HAYDİ” UYGULAMASINI ANLATTI.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’na anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Çocuklarla beraber hayvanları seven ekipler, “HAYDİ” uygulamasını anlattı.


4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Fatih’te bulunan Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nı ziyaret eden ekipler, barınakta bulunan hayvanları severek mama verdi. Ekipler ziyaretçilere İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) uygulaması hakkında bilgi verdi. Ayrıca vatandaşlara emniyet teşkilatının hayvan hakları ihlallerine karşı aldığı önlemler hakkında da bilgilendirmede bulundu. Çocuklar da emniyet ekiplerinin bu ziyaretinden oldukça memnun olduklarını ifade etti.“Mutlaka telefonlarınıza bu uygulamayı indirin”


Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Tayfur Akar, “İçişleri Bakanlığımızın tüm teknik ve altyapısı kullanılarak ‘HAYDİ’ isimli bir uygulama oluşturuldu. Bu uygulama hayvan durum izleme uygulaması. Bu uygulamayı tüm akıllı telefonlara yükleyip, herhangi bir ihlal gördüğünüzde uygulama üzerinden ihbar oluşturabiliyorsunuz. Sizlerden isteğimiz öncelikle alandaki yetişkinler, mutlaka telefonlarınıza bu uygulamayı indirin. Herhangi bir ihlal gördüğünüzde ihbar etmekten çekinmeyin. Birçok alt kategorisi var. Fotoğrafta yükleyebiliyorsunuz herhangi bir ihlal durumunda. Öncelikle siz yetişkinlerden bu uygulamayı kullanmanızı istiyoruz. Bu şekilde hayvan haklarını daha iyi koruyabileceğimizi düşünüyoruz. Sizlerden de bu konuda destek bekliyoruz. Çocuklar, eve gidince anne ve babalarınıza ‘HAYDİ uygulamasını yüklemelerini söyleyin’” dedi.“Barınakları sık sık ziyaret etmelerini istiyoruz”


Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı gönüllü yöneticisi Meral Olcay, “Biz yeni nesil çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için bu etkinlikleri yapıyoruz. 20 okul ve bin 500 öğrenci katıldı. Bu bizim için gurur kaynağıdır. Barınakları sık sık ziyaret etmelerini istiyoruz. Satın almalarını ve sahiplenmelerini istiyoruz. Hayvanlar ve çocuklar, pozitif enerji veriyor. Hiç korkan yok. Demek ki bilinmeyenlerden korkuluyor” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenlerde minik eller can dostlarına yuva yaptıÖnceki Haber

Esenlerde minik eller can dostlarına yuv...

Kocaelinin ilk ve tek çocuk üniversitesinde dersler başladıSonraki Haber

Kocaelinin ilk ve tek çocuk üniversitesi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar