banner244

banner155

Tüm Pazarcı Esnafına Bakanlıktan Eğitim Verilecek

Pazarcı esnafına yönelik eğitim seferberliği başlattıklarını belirten Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “İlkini bugün Ankara’da yapıyoruz. Bu eğitimleri 10 ilimizde vermeye devam edeceğiz” açıklamsında bulundu.

TÜRKİYE 30.04.2019, 15:33 30.04.2019, 15:48 Ceyhun İlyas
Tüm Pazarcı Esnafına Bakanlıktan Eğitim Verilecek

Pazarcı esnafına yönelik eğitim seferberliği başlattıklarını belirten Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “İlkini bugün Ankara’da yapıyoruz. Bu eğitimleri 10 ilimizde vermeye devam edeceğiz” açıklamsında bulundu.

Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Pazarcı Esnafı Eğitim Programı” kapsamındaki ilk eğitim toplantısı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla yapıldı. Pekcan, programda yaptığı konuşmasında, esnaf ve sanatkarın sermayesini alnının teriyle ve bileğinin gücüyle birleştirerek halka hizmet sunduğunu vurguladı.

BAKANLIK OLARAK HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Pazarların sadece alışveriş yapılan yerler olmadığına aynı zamanda toplumun örf, adet ve geleneklerin yaşatıldığı mekanlar da olduğunu dikkat çeken Pekcan, Bakanlık olarak esnaf ve sanatkarların her zaman yanında olduklarını belitti.

“Güçlü Esnaf, Güçlü Ekonomi vizyonumuz doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştiriyor, bu doğrultuda esnaf ve sanatkarın karşılaştıkları sorunların çözümü için diğer bakanlıklarımızla da koordineli çalışmalar yürütüyor, esnaf ve sanatkarın her zaman arkasında bulunuyoruz” ifadelerine yer veren Pekcan, esnafın en büyük sıkıntısının işini büyütme aşamasında krediye erişim olduğunu söyleyerek, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği aracılığıyla esnaf ve sanatkara bir yıla kadar olan vadeler için yüzde 4, bir yıldan uzun vadeler için de yüzde 5 faizli kredi kullandırdıklarının altını çizdi.

ESNAFA BAKANLIKTAN SGK PRİMİ DESTEĞİ

Pekcan, SGK prim ödemelerinde esnafa destek verdiklerini, geleneksel sanatlarla uğraşanlara faizsiz kredi imkanı sağladıklarını, genç girişimcilere 75 bin liraya kadar kazançlarına gelir vergisi istisnası getirdiklerini kaydederek, basit usulde ticari kazanç sağlayan esnaf ve sanatkara gelir vergisi matrahında yıllık 11 bin lira indirim olanağı tanıdıklarını hatırlattı.

PAZARCI ESNAFI İÇİN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ

Pazarcı esnafına yönelik eğitim seferberliği başlattıklarını da kaydeden Pekcan, “İlkini bugün Ankara’da sizlerle yapıyoruz. Bu eğitimleri 10 ilimizde vermeye devam edeceğiz. Müşteri memnuniyeti daha fazla müşteri demektir. Bu da daha fazla kazanç, daha fazla bereket demek. Canlı pazarlar, şehirlerimizin bereketidir, can damarıdır. Biz de bu bereketi korumayı sürdüreceğiz” dedi. (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Yorumlar (0)