banner134

T.C. Osmaniye 1. İcra Müdürlüğü

T.C.

OSMANİYE

1. İCRA DAİRESİ

2016/2336 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 248 Ada, 3 Parsel, FAKIUŞAĞI Mahalle/Köy, KILÇIKLIYURT MEVKİİ Mevkii, B BLOK ZEMİN KAT 9 NOLU B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz toplu ulaşım araçları, belediye ve kamunun tüm imkanlarından istifade etmekte olup, betonarme yapı tarzında inşa edilmiş A ve B blok olmak üzere 2 blok halinde projelendirilmiştir. Satışa konu taşınmaz B Blokta olup İl TSM de 1669 sayılı mimari projesi incelenmiş, 18/04/2014 tarih 4/159-A yeni yapı ruhsatı ile 1 kat yol seviyesi altı, 5 kat yol seviyesi üstü, toplam 6 kat olup 49 ad mesken ve ortak alanlarla birlikte 2412 m² inşaat alanı içinde düzenlenmiştir. B Blok bina girişi 1 ad. sığınak, 1 ad. iş yeri, 1 ad. kapıcı dairesi, zemin katta 4 normal katın her birinide 9 ar ad. mesken ve teras katta 9 ad mesken eki olmak üzere 38 ad. üniteden oluşmaktadır. Giriş bodrum kattan kuzeybatı cepheden sağlanmaktadır.Mesken 2+1 olup mutfak ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır. yaklaşık 22 m² kullanım alanına sahiptir.

Adresi                          : Fakıuşağı Mah. 45011 Sk. Beytürk İnş. Apt. No: 32/B9Merkez / OSMANİYE

Yüzölçümü                  : 1.651,80 m2

Arsa Payı                     : TAM

İmar Durumu             : Var

Kıymeti                        : 22.000,00 TL

KDV Oranı                 : %1

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü              : 25/09/2018 günü 09:25 - 09:30 arası

2. Satış Günü              : 25/10/2018 günü 09:25 - 09:30 arası

Satış Yeri                      : OSMANİYE ADLİYESİ BARO TOPLANTI SALONU -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 119 Ada, 306 Parsel, RIZAİYE Mahalle/Köy, 1. KAT 7 NOLU B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz belediyenin ve kamunun tüm imkanlarından istifade etmekte olup, Toplu ulaşım araçlarının güzergahı konumundadır. Ana Taşınmaz betonarme yapı tarzında tek blok olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. İL TSM de taşınmazın bulunduğu binaya ait 05/05/2014 tarih ve 1550 sayılı mimari projesi incelenmiş olup, 06/03/2014 tarih 3/97 yeni ruhsat belgesi incelenmekle, 1 kat yol seviyesi altı, 5 kat yol seviyesi üstü,toplam 6 katlı bina 16 adet mesken ve ortak alanlarla birlikte toplam 1783 m²inşaat alanı içinde düzenlenmiştir. Taşınmaz projesi ve yerinde yapılan incelemede bodrum katta 1 sığınak, zemin kat bina girişi, 4 ad. mesken ve 4 normal katın her birinde 3 er ad. mesken olmak üzere 16 üniteden oluşmaktadır. Satışa konu 7 BB sayılı taşınmaz binanın 1. katında olup, bina girişine göre sağ tarafta olup, kuzey, güney ve doğu cepheli olup, 3 oda, 1 salon, mutfak, hol, wc, banyo ve 2 ad. balkon hacminden oluşmakta olup, yaklaşık 100 m² dir.

Adresi                          : Rahime Hatun Mah. 9012 Sokak Melih İnş. Apt. No: 12/7 Merkez / OSMANİYE

Yüzölçümü                  : 851,38 m2

Arsa Payı                     : TAM

İmar Durumu             : Yok

Kıymeti                        : 95.000,00 TL

KDV Oranı                 : %1

Kaydındaki Şerhler    :

1. Satış Günü              : 25/09/2018 günü 09:35 - 09:40 arası

2. Satış Günü              : 25/10/2018 günü 09:35 - 09:40 arası

Satış Yeri                      : OSMANİYE ADLİYESİ BARO TOPLANTI SALONU - null null / null

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2336 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/08/2018

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner244

banner155

banner215