banner134

T.C. Osmaniye 1. İcra Dairesi

                                         T.C.
                                  OSMANİYE
                            1. İCRA DAİRESİ
                             2017/263 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri   : Hacı OsmanlıMah. M.Fevzi Çakmak Cad. Osmanlı Sitesi No:69B/B Blok No: 11 Merkez
                    /OSMANİYE. 181 Ada / 51 Parsel. 11 Bağımsız Bölüm. Ana taşınmaz toplam 20 adet
                    daireden oluşmaktadır. Z+4 katlıdır. Parsel üzerinde 2 blok vardır. Satışa konu taşınmaz                     
                    3+1 odalı,2 balkonludur. Kullanım alanı net 139 m2 dir. Doğu,güney batı
                    Cephelidir. Yüzölçümü 2347,77 m2.Hisse oranı tam.İmar durumu ayrık nizam 5 kat
                    Konut alanı.
Kıymeti      : 140.400,00 TL.
KDV Oram : %1
1.Satış Günü : 20/07/2017günü   11:35 - 11:40    arası
2.Satış Günü : 17/08/2017günü    11:35  - 11:40     arası
Satış Yeri       : 1. İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı MERKEZ / OSMANİYE
Satış şartları:
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.
Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.
Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur.
Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. ( İhaleye katılım için teminat verecekler müdürlüğümüzün aşağıda belirtilen Emanet Kasa İban Hesabına teminat miktarını ihale öncesinde yatırmaları gerekmekte olup ; piyasadaki sahte para,ihale alıcısından ihale öncesinde ve ihaleler arasında elden alınan nakit teminatın özellikle toplu ve fazla miktarların olması ve bunların sayılma olasılığının olmaması,(para sayma makinesinin bulunmaması) yırtık para çıkması ve piyasada sahte para riskinin olması bu durumlarda bankaların kabul etmemesi vb. Nedenlerle, İİK.9.maddesi: “ İcra dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme,Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra dairesi adına açılan hesaba yapılır " hükmü uyarınca da elden nakit para alınmayacaktır.) Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler  ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır;  aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden
alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/263 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan Olunur. 09/06/2017
OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ VAKIFBANK KASA HESABI 13AN NO
 Tr29 0001 5001 5800 7290 4969 16
(İİK m, 126)    
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.    İ.D.233

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner155