banner241
Öne Çıkanlar Hazal Gür Michael Franklin Başkan Kara 2013 yılını değerlendirdi İl Müdürü Emniyet Müdürlüğü
banner134

Osmaniye 2. İcra Müdürlüğü İLAN

T.C. 
OSMANİYE 
2. İCRA DAİRESİ 2017/711 TLMT.
 
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                   : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 466 Ada, 17 Parsel, RIZAİYE Mahalle/Köy, Mutlu Pınar Mevkii, Osman Gök adına kayıtlı arsa niteliklikli 3/32=27,19 m2 ve 1/32=9,06 m2 payları satışa konu olup taşınmazın yerinde yapılan incelemesinde parsel üzerinde 2 adet yapı bulunmaktadır.1 nolu yapı 60 m2 kullanım alanına sahip olup parselin kuzeyinde konumludur.Taşınmaz 2 adet oda ve antre hacimlerinden oluşmaktadır.2 nolu yapı yaklaşık 30 m2 kullanım alanına sahip olup mutfak ve depo hacimlerinden oluşmaktadır.Taşınmazların değer taktiri yıpranma oranları üzerinde taktir edilecektir.

Adresi                          : Rızaiye Mahallesi 7624 Sokak Üzerinde Konumludur. Merkez / OSMANİYE

Yüzölçümü                  : 290,00 m2

Arsa Payı                     : Tapu kaydında olduğu gibidir

İmar Durumu               : Tapu kaydında olduğu gibidir

Kıymeti                        : 13.558,50 TL

KDV Oranı                  : %18

Kaydındaki Şerhler     : Tapu kaydında olduğu gibidir

1. Satış Günü               : 19/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü               : 20/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri                      : Osmaniye Adliyesi Baro Toplantı Salonu Merkez/OSMANİYE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/711 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

             7- Yeteri kadar satış ilanının hazırlanarak ilgililere tebliğine, Hissedarlara gönderilen tebligatların bila iade dönmesi durumunda gazete ilanının satış ilanı tebliğ yerine geçeceği ihtar olunur. 07/02/2019

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner244

banner155