banner182
banner134

1. (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu 2017/3 Satış

T.C

OSMANİYE

1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2017/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri          : Osmaniye İl, Merkez İlçe, Eyüp Sultan Mahallesi 1493 Ada, 107 Parsel, tapu

kaydında Bahçeli Kargir ev vasfı ile kayıtlı olup fiilen üzerinde iki katlı ev mevcut olup, şehir imar planı sınırlan içerisinde olup, yoğun yerleşim alanı sınırlan içerisinde kalmaktadır.

Adresi   : Mimar Sinan Mah. 8515 Sok No:35 İç Kapı No: 2 Mrk/OSMANİYE

Yüzölçümü        : 284 m2

İmar Durumu     : Konut alanı ve İmar Yolu

Kıymeti : 159.166,20 TL

KDV Oranı        :%18

Kaydındaki Şerhler : Erzincan 1. İcra Müdürlüğünün 18/01/2011 tarih 2007/1679 Esas sayılı dosyasından Hamit Özden hissesi üzerine 18.620,63 TL haciz

Satış Günü        : 29/11/2017 günü          10:00 -10:10 arası

Satış Günü        : 27/12/2017 günü          10:00 -10:10 arası

Satış Yeri          : Osmaniye 1. sulh hukuk mahkemesi duruşma salonu

Satış şartlan:

İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacaklan toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacaklan toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masraflan alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2017

Ahmet KARA Yazı İşleri Müdürü 51876 Satış Memuru

UYAP Bilişim Sistemindeki bu dokümana http://vatandas.iiyap.gov.tr adresinden AZbcjfl - 2DLC6GY - Gw019mS - BJIANk= ile erişebilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner155

banner215