banner244

banner155

Sürüngen iskeleti görenleri şaşırttı!

Osmaniye’de  bir evin kömürlüğünde bulunan ve yılana benzeyen sürüngenin iskeleti görenlere şaşkın anlar yaşattı.

OSMANİYE 21.08.2019, 15:37 21.08.2019, 15:42 Ceyhun İlyas
Sürüngen iskeleti görenleri şaşırttı!

Osmaniye’de  bir evin kömürlüğünde bulunan ve yılana benzeyen sürüngenin iskeleti görenlere şaşkın anlar yaşattı.

Osmaniye’nin Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaşamını sürdüren  Mahmut Taşlık’ın evinin kömürlüğünde fark edildi.

KÖMÜRLÜK TEMİZLİĞİNDE BULUNDU
Yaz mevsimi nedeniyle kışa hazırlık olarak evinin kömürlüğündeki eşyaları temizlemeye çalışan Mahmut Taşlık, odanın bir köşesinde bir hayvan iskeletine rastladı.

İskeleti ilk gördüğünde tedirginlik yaşayan Taşlık, sürüngen bir hayvana ait olduğunu tahmin ettiği iskeletin baş kısmının büyüklüğü ile vücudunun kuyruk noktasına kadar bölümündeki omurga kısmının  iskeletindeki görünüm dikkatini çekti.



Derisi yüzülmüş ve sadece omurgası kalmış gibi görünen iskeletin hangi hayvana ait olduğunu anlayamayan Mahmut Taşlık, önce çıkarıp çöpe atmak istedi, sonrasında bu eyleminden vazgeçerek, Av koruma yetkililerini arayarak teslim etti.

BİLİM ADINA GEREK OLABİLİR
Evinin kömürlüğünde  sürüngen bir hayvanın iskeletini bularak yetkililere teslim eden Mahmut Taşlık; “İlk gördüğümde korkmuştum doğrusu.

Ancak, bir süre bakıp inceledikten sonra atmaktan vazgeçtim.

Düşündüm, belki genç öğrencilerin okullarında araştırma ve inceleme yapmaları için gerek olacaktır, onların bilim adına yapacakları çalışmalara katkılarının olabileceği aklıma geldi.

Ben de bulduğum sürüngen iskeletini yetkili kişilere teslim ettim, tem umudum bilim adına bir nokta katkım oldu ise mutlu olurum” diye konuştu. 

Yorumlar (0)