banner244

banner155

BASIN Bayramı’mız kutlu olsun!..

Türk Basınından sansürün kaldırılış yıldönümü nedeniyle 24 Temmuz “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

OSMANİYE 23.07.2018, 14:08 Ceyhun İlyas
BASIN Bayramı’mız kutlu olsun!..

Türk Basınından sansürün kaldırılış yıldönümü nedeniyle 24 TemmuzGazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Biz gazeteciler olarak; “tarafsız ve özgür bir basının varlığını, güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olarak görmekteyiz.

24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması ile 24 Temmuz tarihi “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Halkımıza doğru haber alma olanağı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görevi yerine getirmektedir.  

Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.
 
Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı; toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış  bilgilendirilerek yönlendirilmesinin  önüne geçecektir.

Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır.

Bu vesileyle, bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın emekçisi meslektaşlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dileriz.
                                                                             

                                                                   Medya Gazetesi Çalışanları
 

Yorumlar (0)