“Avukat Hakları” çalıştayı düzenledi

Osmaniye Barosu ev sahipliğinde, TBB Avukat hakları merkezi Bölge Baroları çalıştayı gerçekleştirildi.

TBB Avukat Hakları Merkezi Bölge Baroları Çalıştayı Osmaniye Barosu ev sahipliğinde TBB Avukat Hakları Merkezi sorumlu yönetim kurulu üyesi TBB Başkan Yardımcısı Av.Başar Yaltı, TBB Avukat Hakları Merkezi Yürütme Kurulu üyeleri, Bölge Baroları; Adana, Mersin, Hatay, Gaziantep ve Kilis Barolarının avukat hakları merkezi üyelerinin, Adana Baro Başkanı Av.Veli Küçük ve Mersin Baro Başkanı Av.Ali Er'in katılımı ile gerçekleştirildi.

Çalıştayda TBB AHM Yürütme Kurulu Üyesi Denizli Barosundan Av. Adil Giray Çelik,"Avukat Hakları Bağlamında Savunma Mesleğinin Tarihsel Sürecini anlatan bir Powerpoint Sunumu" gerçekleştirdi.
Sunum çalıştaya katılan Avukatlar tarafından beğeni ile izlendi.Osmaniye Baro Başkanı  Av.Dilem Aksoy ve TBB AHM Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi TBB Başkan Yardımcısı Av.Başar Yaltı'nın açılış konuşmalarından sonra çalıştaya geçildi.

Çalıştayın 1.masasında TBB AHM Yürütme Kurulu üyeleri Av. A. Faruk Ulaş ve Av. Kazım Yüksel'in eşliğinde "Bölgede avukatlıkla ilgili yaşanan sorunların tartışılması ve çözüm önerilerinin değerlendirilmesi",

Çalıştayın 2.masasında TBB AHM Yürütme Kurulu üyeleri Av. Kaya Yelek, Av. Ümit Görgülü'nün eşliğinde "OHAL ve  KHK’lerin Avukatlık mesleğine getirdiği olumsuz etkiler ile Avukatların hukuki ve cezai sorumluluğu",Çalıştayın 3.masasında TBB AHM Yürütme Kurulu üyeleri Av. Adil Giray Çelik , Av. M. Murat Farsakoğlu'nun eşliğinde "Avukatlık Kanunu madde 35/A kapsamında Uzlaşma ve arabuluculuk kurumları",

Çalıştayın 4.masasında TBB AHM Yürütme Kurulu üyeleri Av. Hasan oral, Av. Nida Açıkalın'ın eşliğinde "Avukatların Vergi Sorunları",

Çalıştayın 5.masasında TBB AHM Yürütme Kurulu üyeleri Av. Burhan Uyan, Av.Saide Ekmen, Av. Çiğdem Erman'ın eşliğinde "Avukatların İş alanlarının daralması sorunu ve yeni iş alanları açılması-
BRANŞLAŞMA",

Çalıştayın 6.masasında TBB AHM Yürütme Kurulu üyeleri Av.Ömür Dedeoğlu, Av. Ramazan Bedir'in eşliğinde " Meslek kurallarının güncelleştirilmesinin değerlendirilmesi", konuları ele alındı.

Çalıştayın sonunda bu masalardan alınan raporlar sonuç raporları olarak Türkiye Barolar Birliği Avukat Hakları Merkezi'ne gönderildi.Program sonunda, TBB AHM üyelerine katkılarından dolayı  Osmaniye Baro Başkanı  Av. Dilem Aksoy, Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve Mersin Baro Başkanı Av. Ali Er plaketlerini takdim etti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner155