banner244

banner155

24.08.2019, 16:54

Ne dediniz!?

Neler söylüyorsun kardeşim, neler mi oluyor diyorsun!?

Haa anlatayım neler olduğunu. Bizim memlekette aslında iyi ile kötü olayları birbirine karıştırıp çorba gibi yapıp içerek yaşıyoruz desem beni anlayabilir misin?

Hani şu “Anayasa değişikliği” konusunda “Halk oylaması” sonucunda yürürlüğe giren yasalar çıkmadan önce konuşulanlar var ya, toplumun huzurunu kaçırmış gibi gelmeye başladı insanlara!..

Eşi ile tartışan erkek, kadının şikayeti üzerine Mahkeme kararı ile evinden 100 metre uzaklaştırma cezası alınca, aile içi şiddet ve kadına yönelik cinayetlerde de artışlar yaşanmaya başladı.

Çok eski yıllarda erkeğin kadını öldürmesi cinayeti bile kimsenin göremeyeceği bir yerde olurdu! Bugünlerde öyle mi, çocuklarının gözleri önünde, sokak ortasında, anne-babasının yanında boğazını bıçakla kesip öldüren erkeklerin “Erkeklik damarları(!)” artış gösterir oldu.

Boşanma oranlarının ve kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin son yıllardaki artışlarını araştırıp incelemek yerine farklı olayları kamuoyunun beynine yerleştirmek isteyenlerin sayıları arasına medya çalışanları bile girdi.

Eski yıllarda yaz aylarındaki orman yangınları, piknik sırasında ateşin sıçraması sonucu oluşurdu. Şimdilerde ise ormandan arsa açma veya o alanları farklı amaçlarla kullanabilme adına orman yangınları çıkarılmaya başlandı.

Bir zamanlar; “Çek-senet, Gazino Mafyaları” haraç keser para toplardı. Şimdilerde orman yangınlarını oluşturup, arsa çıkarma mafyaları ortaya çıktı!

Ormanlarımız şu veya bu şekilde çıkan yangında kül olurken, havadan söndürme olayında Helikopterlerin kullanıldığı, yangın söndürme uçaklarının kullanılmadığı tartışmaları gündeme yerleşti.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, THK uçaklarının uçuşa elverişli olmadığını söylüyor. Hatta Bakan Pakdemirli 3 yangın söndürme uçağının motorlarına kuşların yuva yaptığını söylüyor. Diğer uçaklarının motorlarının yağ kaçırdığını da sözlerine ekliyor.

Bu sözleri söyledikten sonra Bakan Pakdemirli konuyu kapattığını söylüyor. Bu sözlerin söylenmesi ile THK yangın söndürme uçaklarının orman yangınlarına neden müdahale etmediği olayı kapatılabilir mi? 

Ve iktidarın başka isimlerin gelen sesleri dinliyoruz, THK uçakları siyasi malzeme olarak kullanılıyormuş ve CHP’ye hizmet ediyormuş(!)

THK bir dernek olduğu için iktidar karışamıyormuş. İşte burada biraz durmak ve düşünmek gerekir!

Türkiye’de 18 yıldır tüm kamu kurumlarında, hatta Anayasa’da bile değişiklikler yapan AKP iktidarı, THK üzerinde neden bir inceleme ve değerlendirme yapmadı?

Yüzlerce Sivil Toplum örgütünü kapatan, üyeleri hakkında yasal işlem yapılan süreçler yaşanırken, üstelik havadan ormanlarımızın yangınlarına müdahale edebilecek uçaklarını elinde bulunduran THK’na neden müdahale edilmedi?

Yerel seçimlerin sonunda adayının kaybetmesi ile Türkiye’nin en büyük ilinin sadece “Belediye Başkanı” adayı seçimi iptal ettirerek, yeniden yapılmasını sağlayan, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde halkın oyları ile seçilen üç büyük kentin Belediye Başkanlarını geçtiğimiz günlerde görevden alan AKP iktidarının 18 yıldır, “motorlarına kuşların yuva yaptığı uçakları” inceleme zahmetinde neden bulunamadı!? 

Şu andaki Bakan’ın sözleri bile THK, mademki bir dernek ise ve iddia ettiğiniz gibi CHP’nin sözleri ile hareket ediyorsa (iddialarınıza göre), Hemen inceleme başlatın, ne duruyorsunuz!? Esenlikle…

Yorumlar (0)