banner241
Öne Çıkanlar Hazal Gür Emniyet Müdürlüğü Michael Franklin Başkan Kara 2013 yılını değerlendirdi İl Müdürü
banner134

Sentez Yazılım 2016 Yılı Hedeflerini Açıkladı

Yazılım çözümleriyle 100 binin üzerinde kullanıcıya ulaşan Sentez Yazılım Yönetim Kurulu Üyesi Umut Alyu, “2016 yılında, son teknoloji ürünlerimiz ile KOBİ’ler ve büyük ölçekli işletmelere büyük yenilikler sunacağız ve iş zekâsı çözümlerimiz ile 2016 yılının en çok kazandıran yazılım markası olacağız ” diye konuştu

Yazılım sektöründe Türkiye’nin adını yurt dışında duyuran 16 bin aktif müşteriye ve 100 binin üzerinde kullanıcıya sahip Sentez Yazılım 2016 yılı hedeflerini açıkladı. İngiltere’den Çin’e, Rusya’dan Türki Cumhuriyetlere hatta Bangladeş ve Vietnam’a kadar dünyanın birçok ülkesine yazılım ihraç ettiklerini söyleyen Sentez Yazılım Yönetim Kurulu Üyesi Umut Alyu, yüzde 100 yerli sermaye ile kurulduklarını ve kurumsallaşmak isteyen firmaların ihtiyaçlarına yönelik geliştirdikleri özel çözümlerle KOBİ’ler başta olmak üzere firmaların nakit akışlarının hızlanmasına yardımcı olacaklarını açıkladı.

Satış, üretim ve maliyetler kontrol altında

Umut Alyu, artık ülkemizde yabancı yazılımların azaldığını ifade ederek, Sentez Yazılım’ın Live ERP ürününün dünyada birçok yazılımın önüne geçtiğini ve bu sayede birçok ülkeye ihracatlarının arttığını dile getirdi. Sentez Live ERP yazılımı ile satış, üretim ve maliyetlerin her aşamasının kontrol edilebildiğini açıklayan Umut Aylu, Sentez Live ERP yazılımı ile süreçleri kolaylaştırdıklarını dile getirdi.


Alyu, 2016 yılı gelişme hedeflerine ilişkin olarak şu açıklamaları yaptı: “Yurtdışında oluşturacağımız ofislerle de yabancı müşterilerimize yerinde hizmet ve destek vereceğiz. Ayrıca, yabancı tekstil firmalarıyla geliştirmeye başladığımız işbirliklerinin yaratacağı sinerjinin de sektöre yarar sağlayacağına inanıyorum. Mevcut birikimimize yeni işbirliklerinden elde edeceğimiz deneyimleri katıp ülkemize sunduğumuz hizmet, çözüm ve desteklerimizi daha da zenginleştireceğiz.”

e-Fatura sürecinde nakit akışı hızlandı

e-Fatura kullanmak zorunda olan Sentez Yazılım müşterilerinin, 2015 yılında matbaa, arşivleme, kargo gibi süreçleri yaşamadıkları için ciddi maliyet avantajları elde ettiğini açıklayan Alyu, ayrıca e-Fatura sürecinde, fatura kargoda kayboldu, henüz gelmedi gibi bahaneler yüzünden ertelenen ödemelerin de daha hızlı yapıldığını ifade ederek e-fatura sürecinin, müşterilerinin nakit akışını hızlandırdığını söyledi.

2014 yılı brüt satış hasılatı 10 Milyon TL ve üzeri olan mükelleflerin 1 Ocak 2016 tarihi itibarıyla e-Fatura kullanmak zorunda olduğunu hatırlatarak, Sentez Yazılım’ın 20’ye yakın büyük entegratör firma ile tam entegre çalıştığını belirtti.

e-Defter ile milyonlarca ağaç kurtulacak


e-Fatura kullanımı zorunlu olan şirketlerin e-Defter kullanması da kanunla zorunlu kılındığını bildiren Aylu, e-Defter ile yılda ortalama 10.000 sayfa defter tutan bir firmanın 5.000 TL civarında olan noter tasdik maliyetinin ortadan kalktığını ifade etti.

Alyu, “Sentez Yazılım Mühendislerinin uluslararası standartlarda geliştirdiği e-Defter yazılımı, titiz ve sorunsuz bir sistem sunuyor. Kurumsal iş ortaklarımız ile birlikte çalışarak başarılı projelere imza atıyoruz” dedi.

Yeni Nesil Yazarkasa Ertelemesi

Tebliğe göre yeni nesil yazar kasa kullanım zorunluluğu hakkında da Aylu şu bilgileri verdi: “2014 yılı satışları/brüt iş hasılatı; 150 bin TL’nin altında olanlar için 1.1.2017 tarihinde, 150 bin TL ve 500 Bin TL arasında olanlar için 01.10.2016 tarihinde, 500 bin TL ve 1 milyon TL arasında olanlar için 01.07.2016 tarihinde, 1 milyon TL’nin üzerinde olanlar için de 1.4.2016 tarihinde başlayacaktır.”

Perakende mağazaların bugüne kadar kullandıkları akıllı posların yetenekleri dâhilinde kampanya sınırlamaları olduğunu belirten Alyu, “Perakende sektöründeki müşterilerimiz, artık satış noktalarında, uygulamalarımızın tüm fonksiyonlarını, kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde kullanabilecekler” dedi. Vera Yazarkasa ile çözüm ortaklığına giren Sentez Yazılım, farklı model yeni nesil yazarkasalar ile de tam entegre çalışabiliyor.

Alyu, ülkemizde en yaygın kullanılan yeni nesil yazarkasa öncüsü Vera markası ile çözüm ortaklığının perakende sektöründe Sentez Yazılım’ın kolaylıklarının fark edilmesinde büyük rolü olacağını belirtti.

Sentez Yazılım: 23 Yıllık Tecrübe

1992 yılında yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan Sentez Yazılım 16.000 aktif müşteri ve 100.000 üzerindeki kullanıcı sayısı ile Makedonya, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Pakistan, Bangladeş, Çin, Vietnam, Mısır, Sudan, Irak, Katar, Ukrayna ve İngiltere ülkeleri başta olmak üzere dünyada birçok ülkeye yazılım ihraç ediyor.

Ülkemizde İstanbul, Trakya, Ankara, İzmir ve Antalya ‘da bölge müdürlükleri bulunan Sentez Yazılım’ın, birçok ülke tarafından tercih edilen ERP çözümünün desteği yurtdışında toplam 12 büyük çözüm ortağı tarafından yurt içinde 100 ün üzerinde bayisi ile sağlanıyor.

Türkiye genelinde Tekstil Konfeksiyon, Perakende ve Toptan Mağaza, Dış Ticaret, Yiyecek İçecek, Restoran, Konuk Ağırlama, Otomotiv, Maden, Elektronik, Plastik, Sağlık, İnşaat, Aqua Park gibi sektörlere dikey çözümler üreten Sentez Yazılım birçok sektörün gelişmesinde de önemli katkılar sağlamıştır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner244

banner155