banner182
banner134

Sanofi Türkiye "Sürdürülebilirlik Raporu"nu yayımladı

Sanofi Türkiye, sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde sosyal, etik, çevresel ve sorumlu iş yapış anlayışını yansıttığı 2015-2016 Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayımladı.

Şirketten yapılan açıklamada, Sanofi'nin 2015-2016 dönemindeki sosyal, çevresel, ekonomik ve etik performanslarını değerlendiren raporun, Global Raporlama İnisiyatifi (GRI) G4 raporlama ilkelerine uygun olarak hazırlandığı, raporun baskısının uluslararası orman yönetim sertifikası olan FSC Belgesi ile gerçekleştirildiği belirtildi.

Rapora göre Lüleburgaz tesislerinde 2015 ve 2016 yıllarında enerji verimliliğini artırmak amacıyla çeşitli çalışmalar yürütüldü. Modern depolama sistemlerinin uygulandığı tesiste toplam 110 bin metrekare çim ekili yeşil alan ve binin üzerinde ağacın yer aldığı 20 bin metrekarelik bir başka alan bulunuyor. Yüksek verimli toz tutucu filtrelerin kullanıldığı tesiste, enerji verimliliği programıyla tüketilen enerji miktarı düzenli olarak takip ediliyor ve tasarruf imkanları değerlendiriliyor.

Lüleburgaz tesislerinde birim ambalaj başına düşen enerji tüketimi son beş yılda yüzde 27 azaltıldı. 2014’te 0,68 litre olan ambalaj başına su tüketimi ise 2016’da 0,63 litreye düşürüldü.

Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın projesiyle 176 bin öğrenciye ulaşıldı

Sanofi Türkiye, Okulda Diyabet Programı'yla çok sayıda insanın hayatına dokunmaya devam ediyor. Firma, Sağlık Bakanlığı Ulusal Diyabet Kontrol programı kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği tarafından yürütülen “Okulda Diyabet Programı”na koşulsuz desteğini sürdürüyor. 

Sanofi, Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın projesiyle üniversite öğrencileriyle birlikte diyabet alanında yenilikçi çözümler bulmaya çalışıyor. Diyabetli hastaların hayat kalitesini yükseltecek buluşların ve yenilikçi çözümlerin ortaya çıkmasının hedeflendiği projeyle, bugüne kadar 176 bin üniversite öğrencisine ulaşıldı. 

"İyi bir kurumsal vatandaşız"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sanofi Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Pınar Kaya, şirket olarak insanların yaşamlarına güç katmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Kaya, "İş stratejilerimizin temelinde sürdürülebilirlik yer alıyor. Bu sayede hem işimizi geliştiriyor hem de daha fazla değer yaratma fırsatı yakalıyoruz. 2016 yılında yeni bir ivme ile güçlendirdiğimiz sürdürülebilirlik faaliyetlerimizi aynı heyecanla önümüzdeki yıllara da taşımayı hedefliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Sadece ilaç üreten bir şirket olmanın çok ötesinde bir anlayışla, iyi bir kurumsal vatandaş olarak varlık gösterdiklerine dikkati çeken Kaya, şunları kaydetti:

"Sanofi olarak insanların sağlık yolculuklarında yanlarında yer alarak yaşamlarını daha kolay, keyifli ve güçlü kılmak için adanmışlıkla çalışıyoruz. Bu faaliyetlerimizle dünyanın önde gelen ilaç şirketlerinden biriyiz ve bunun getirdiği sorumluluk duygusuyla hareket ediyoruz. Sadece ilaç üreten bir şirket olmanın çok ötesinde bir anlayışla, iyi bir kurumsal vatandaş olarak varlığımızı sürdürüyoruz. Hayata geçirdiğimiz ekonomik, etik, çevresel, sosyal uygulamalar ve bu çabalar sonucunda Türkiye’de ulaştığımız performansımızı da bu yıl üçüncüsünü yaptığımız sürdürülebilirlik raporunda sunuyoruz."

"İnsanların sağlık yolculuğunda yanlarındayız"

Sanofi’nin sürdürülebilirlik alanındaki küresel önceliklerinin "Etik ve Şeffaflık, Sağlık Hizmetlerine Erişim, Toplumsal Katılım ve Sağlıklı Gezegen" başlıkları altında değerlendirildiğini belirten Kaya, "Paydaşlarımızın beklentilerini dinleyerek, anlayarak yaşama katkı sağlamaya ve insanların sağlık yolculuğunda yanlarında yer almaya devam edeceğiz. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesine ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine olan küresel taahhüdümüz, sürdürülebilirlik çalışmalarımızı daha da ileri seviyeye taşıyabilmemiz için bizi teşvik etmektedir. Yürüttüğümüz tüm projelerin odağına bu anlayışı yerleştiriyor ve bu anlayışla hareket ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner155