OKÜ’de E-kitap ve dergi eğitimi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde elektronik kitap ve dergi veritabanı eğitimi yapıldı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde elektronik kitap ve dergi veritabanı eğitimi yapıldı.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının Bahar Dönemi kütüphane hizmet içi eğitimlerinden ilki OKÜ Kütüphane Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Hizmet içi eğitimde OKÜ  tarafından 2018 yılında aboneliği gerçekleştirilen, Türkiye'deki ilk mobil dergi, uygulamalarını yayınlayan ve Türkiye'nin en eski ve dijital dergi özelliği taşıyan dMags ve Türkiye’de akademik yayınları tek bir portal altında toplayacak bu yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak amacıyla geliştirilmiş e-kitap platformu Turcademy veri tabanları anlatıldı.

Hizmet içi eğitimin açılış konuşmasını OKÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Necati Gök yaptı. Gök, “Günümüzde Türkiye adresli basılı dergileri bir arada toplamak çok zor, dolayısıyla Üniversite olarak bilgiye sahip olmaktan ziyade bilgiye erişimi ön planda tutuyoruz. Bu vesileyle toplantının başarılı geçmesi için tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

Informascope firma temsilcisi Can Çelik ise Turcademy Elektronik kitap ve dMags Elektronik Dergi Veritabanlarının kullanımı yönünde detaylı bilgiler aktardı
 

Haberler