“Mehmet Durmaz “adına şiir yarışması

Osmaniye Birey Eğitim Kurumları tarafından, iz bırakan öğretmenlerden birisi olan Mehmet Durmaz adına şiir yarışması düzenlendi.

Osmaniye Birey eğitim kurumları yönetiminden alınan bilgiye göre 2. si düzenlenen şiir yarışmasının ana konusu GENÇLİK VE GELECEK. 

Ancak isteyen farklı konulardaki şiirlerle de katılabilecek. Herhangi bir yaş veya eğitim sınırı getirilmeyerek herkese açık olarak düzenlenen yarışmaya katılacak şiirlerin 5 Ocak 2018 Cuma günü saat 18.00’e kadar Osmaniye Birey eğitim kurumlarına teslim edilmesi gerekiyor. 

Yarışmanın final programı, Şair-Yazar Mehmet Demirkapı’nın imza ve şiir dinletisi ve Birey öğrencilerinin sahne gösterileriyle, 10 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 14.00 te Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde yapılacak. 

Yarışmada 1.ye çeyrek altın, 2.ye 200 Tl, 3. Ye ise 150 Tl ödül verilecek.

Osmaniye Birey Eğitim Kurumları yetkilileri, yüzlerce öğrenciyi milli ve manevi kültürümüzle buluşturmaya çalışan, Türkçeyi, Şiir’i, Edebiyatı sevdiren Mehmet Durmaz adına böyle bir yarışmayı düzenlemek önemli ve anlamlıdır. Bizler böylesine güzel insanlarımızın yaşarken de kıymetini bilmek ve onlara olan vefamızı dünyadayken göstermek gerektiğine inanıyoruz.

Mehmet Durmaz hocamızın dost ve öğrencilerini, Şiir ve edebiyatı sevenleri hem yarışmaya hem de yarışma finalinde yapılacak programa katılmaya davet ederken geniş bilgi için 0328 812 50 60 -0328 825 55 00 numaralı telefonlardan ulaşılması gerektiğini bildirdiler. 

Haberler