Türkiye Cumhuriyeti Dakka Büyükelçiliği'nin temeli atıldı

Yapımını Epik Holding’in üstlendiği Bangladeş Dakka Büyükelçiliği'nin temel atma töreni Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımı ile gerçekleşti.

Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile temel atma töreni gerçekleştirilen, yapımını Epik Holding’in üstlendiği Bangladeş Dakka Büyükelçiliği'nin inşaat çalışmalarına başlandı.

Epik Holding açıklamasına göre, Nisan 2016'da Dışişleri Bakanlığı tarafından ihale edilen ve Epik Holding tarafından üstlenilen Türkiye Cumhuriyeti Dakka Büyükelçiliği Kançılarya, İkametgah ve Memur Konutu İnşaatının temel atma töreni Bangladeş resmi ziyareti çerçevesinde Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla düzenlendi.

Temel atma töreninde Yıldırım'a Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı, Epik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Mutlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Vecihi Acun eşlik etti.

Güney Kore Elçiliği, Suudi Arabistan Büyükelçiliği, Kanada Elçiliği ve ABD Elçiliği'nin bulunduğu diplomatik bir yerleşkede yapımına başlanan Dakka Büyükelçiliği'nin 2019 yılının nisan ayında faaliyete geçmesi bekleniyor.

Haberler