Muharip Gaziler Derneği’nden tepki!

Muharip Gaziler Derneği Osmaniye Şube Başkanı Mehmet Emin Esen yaygın basında çıkan bir köşe yazarının yazdıklarına tepki gösterdi.

Muharip Gaziler Derneği Osmaniye Şube Başkanı Mehmet Emin Esen yaygın basında çıkan bir köşe yazarının yazdıklarına tepki gösterdi.

Muharip Gaziler Derneği Osmaniye Şube Başkanı Mehmet Emin Esen, İstanbul merkezli yaygın basından birinin adını ve köşe yazarının da adına vererek 1 Kasım 2017 günkü “Çakma Gaziler” başlıklı yazısına tepki gösterdi.

Esen yazılı olarak yaptığı açıklamasında; “E.A. isimli kişi 1 kasım 2017 günü “Çakma Gaziler” başlıklı yazısında, ‘Bu adamlar FEYK…,Neyk? Sahte yani, çakma, fakat 15 Temmuz gazileri törenlerde kılık değiştirmediler. Kendilerine “şekil” yapmadılar. Çünkü şaklaban değillerdir.’

Sözlerini kullanarak, gazi ve gaziliğin ne demek olduğunu bilmiyor sanırım. Fakat, gaziler arasında ayrımcılık yaparak, bazı yerlere mesaj yollamak, araya nifak sokmak amaçlı olsa gerek kullandığı ifadelerle, yaşayan gazilerimizi ve ahrete intikal etmiş gazilerimizi rencide etmiş ve ruhlarına saygısızlık etmiş durumdadır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gaziler için, ‘Gazilerimiz, vatanımızın kurtuluşunda düşmanla amansız mücadele eden malul veya gazi olarak hayat mücadelesi veren bu değerli şahıslara sahip çıkmak ve onlara saygılı olmak milletimizin tarihine ve mazisine bağlılığın bir ifadesidir’ sözünde belirttiği üzere, Gazilerin onurlu, şerefli, nurlu kahramanlardır.

Gazilerimiz toplumumuzdan, gazilerimize karşı duyarlı, saygılı olmalarını ister. Bu davranışla, ayrımcılık, nifak sokmakla kimseye yarar sağlamaz.

Sadece milletimizi üzer” görüşlerine yer verdi. 
 

Haberler