AFAD personeli temel eğitimini tamamladı

Osmaniye AFAD İl Müdürlüğü personeli, “Kentsel arama ve kurtarma temel eğitimi”nin 5. aşamasını da başarı ile tamamladı.

Osmaniye AFAD İl Müdürlüğü personeli, “Kentsel arama ve kurtarma temel eğitimi”nin 5. aşamasını da başarı ile tamamladı.

AFA Osmaniye İl Müdürlüğünde Arama ve Kurtarma Teknisyeni olarak görev yapan Rasim Kol, 30 Ekim - 5 Kasım 2017 tarihleri arasında açık arazi şartlarında ve uygulamalı olarak Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi (AFADEM)'de "Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi" nin 5. aşamasını başarı ile tamamladı.

Gerçekleşen eğitimde Kol; makara sistemi, kuyudan yaralı çıkartma, güvenlik istasyonu kurulması, ip ve halat bağlama şekilleri, dik iniş ve çıkış konularında gerçekleştirilen eğitim sonunda yapılan sınav sonucunda başarılı olarak, olası afet ve acil durumda müdahale için bilgisini ve tecrübesini artırdı.


 
Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürü Serhat Bulut, Osmaniye AFAD arama kurtarma ekibindeki çalışma arkadaşlarımızın afet ve acil durumlarda vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için gayretleri hususunda memnuniyetlerini dile getirirken; “Beklenmeyene hazır olmak için tüm bilgi, donanım ve teknolojiyi kullanmaya çalışıyoruz.

Biz Osmaniye AFAD ailesi olarak hem arama kurtarma ekibimiz hem de tüm personellerimizle birlikte vatandaşlarımızın yardım çağrısına bir an önce profesyonel bir şekilde ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürürken, bunun yanında kurum ve kuruluşlar, işyerleri ve okullarda afet bilinci eğitimleri düzenleyerek  değerli vatandaşlarımızı da olası afet ve acil duruma hazır hale getirme  çalışmalarımız devam etmektedir.” dedi.
 

Haberler