Vali Coşkun fıstıkçılar sitesini ziyaret etti

Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Fıstıkçılar Sitesini ziyaret etti. 

Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Fıstıkçılar Sitesini ziyaret etti. 

İlk olarak Sitede bulunan işyerlerini ziyaret eden Vali Coşkun, çalışanlarla bir süre sohbet etti.

Çalışanlara kolaylıklar dileyen Vali Coşkun, yer fıstığının seçilme, kurutulma ve depolanma aşamaları hakkında da detaylı bilgi aldı.
 
Ziyaretin devamında Site Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Vali Coşkun’a yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Fıstıkçılar Sitesi’nin 2006 yılında faaliyete geçtiğini ifade eden Korkmaz, 30 Bin metrekare kapalı alanı bulunan Site’de 110 işyerinin faaliyet gösterdiğini ve istihdamın yaklaşık 1200 civarı olduğunu söyledi.

Vali Coşkun, aldığı bilgilerin ardından yönetim kurulu üyeleri ve esnaflar ile de bir süre sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi.

Yer fıstığının Osmaniye’nin en önemli tarım ürünü olduğunu ifade eden Vali Coşkun,  “İlimizin bu önemli ürünün katma değerini ve verimini nasıl artırabiliriz, ürünümüzü nasıl tanıtabiliriz gibi konular her zaman gündemimizde.

Geçmiş yıllarda Valiliğimiz öncülüğünde bazı çalışmalar yapılmış, yapılmaya da devam ediliyor. Sizlerin destek ve katkısı bu noktada çok önemli. Yani sizler sorunlarınızı, yapılması gerekenleri ortaya koymanın yanı sıra yapılan çalışmalara mutlaka destek ve katkı da sunmalısınız. Biz, yer fıstığı konusunda her türlü desteği vermeye hazırız, yeter ki elbirliği ile beraber hareket edelim” diye konuştu.

Ziyaret sonunda Site Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Site esnafı adına Vali Coşkun’a ziyareti nedeniyle teşekkür etti. 

Haberler