İYİ Parti Başkan Adayı Servet Tosun, OGC’yi ziyaret etti

Meral Akşener’in kurduğu İYİ Parti’nin Osmaniye Kurucu İl Başkanlığı’na Servet Tosun aday olduğunu açıkladı.

Meral Akşener’in kurduğu İYİ Parti’nin Osmaniye Kurucu İl Başkanlığı’na Servet Tosun aday olduğunu açıkladı.

Servet Tosun konu ile ilgili olarak ziyaret ettiği Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nde (OGC) yaptığı açıklamada, İYİ Parti’nin Osmaniye Kurucu İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Servet Tosun yaptığı konuşmada “Şu ana kadar edinmiş olduğum tecrübelerimi Milletimin hizmetine sunmak ve Milletime olan vefa borcumu ödemek için siyaset yapmaya karar verdim. Bugüne kadar Ortaokul sıralarından yani 12 Yaşımdan itibaren her zaman Ülkücü camianın ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi olarak çalıştım. 25 Yıl çalıştığım ve yaşadığım kentten, 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 de 25. Ve 26.Dönem MHP Adana milletvekili aday adayı olarak aktif siyasete girdim.

MHP’nin iktidar olması için mücadele ettim. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin son olarak 7 Haziran 2015 tarihinde alınan sonuçlar sonrasında yaptığı konuşma ve tavır ile 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan seçim sonrası alınan sonuçlar ve tavırları yanlış buldum. Bu yüzden MHP Genel Başkanının değişimi için demokratik bir şekilde MHP’de olağanüstü kongreye gidilmesine ve yapılmasına destek verdim. Daha sonraki zamanlarda demokratik hakkımız olan olağanüstü kongre sürecinde hem MHP yönetiminden hem de AKP iktidarından biz Ülkücülere yapılan haksızlıkların, zulümlerin, anti-demokratik yönetim anlayışının, hukuksuzluğun ve saygısızlıkların ne kadar insafsızca olduğunu hep beraber yaşadık. Böylece MHP’deki değişim taleplerimizin ne kadar haklı olduğu ortaya çıkmıştır” dedi.

MHP’den ayrılarak Meral Akşener’in yanında yer aldığını ifade eden Tosun, “Ülkücü ve Milliyetçi hareketin en güçlü Lideri Sayın Meral Akşener hanımefendiyi MHP eski Genel Başkan Adayı olduğu 01.12.2015 tarihinden beri destekliyorum. Sayın Meral Akşener liderliğinde kurulacak yeni partinin başarılı olması için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım ve çalışıyorum. Bütün Ülkücülerin ve Türk Milliyetçilerinin Ablamızın etrafında birleşmeleri için bir nefer olarak mücadele ettim ve ediyorum. Türkiye’min umudu Sayın Meral Hanım ile birlikte 18 aydır yurdun muhtelif yerlerinde düzenlediği MHP Genel Başkan Adayı olarak ve Yeni Anayasaya HAYIR toplantılarının 18’ine katıldım.

Meral Hanımın fikir ve düşüncelerini sosyal medyada ve her platformda dile getirdim ve savundum. İYİ Parti ile yepyeni bir yönetim anlayışı getirmek suretiyle Osmaniye halkına hizmet noktasında her türlü maddi ve manevi fedakarlığa hazır olduğumu duyuruyorum. İYİ Parti ile MHP, AKP, CHP, HDP, SP, BBP ve tüm partilere oy ve gönül vermiş tüm vatandaşlarımızla ve kanaat önderi şahıslar ile sürekli olarak istişarede bulunmaktayız. Sonuçta güzel ve geniş tabanlı bir teşkilat organizasyonu kurarak tüm vatandaşlarımızın sorunlarını, görüş ve düşüncelerini dinleyerek, istişare ederek çözüm üreteceğiz.

İYİ partimiz adına Osmaniye İl Başkanlığı dahil olmak üzere şahsıma verilecek her göreve talip olduğumu, İYİ Parti’de görev kime verilirse verilsin o arkadaşımla da uyum içinde çalışacağımı ve aynı desteği sunacağımı beyan ediyorum. Tecrübelerimi Yüce Türk Milletimin hizmetine sunarak; dünyada daha itibarlı, ecdadına saygı duyan, daha adaletli, daha güçlü, daha zengin, daha huzurlu, daha demokratik, daha hoşgörülü, daha huzurlu bir TÜRKİYE için İYİ PARTİ ile en aktif şekilde beraber yürümek, çalışmak ve hizmet etmek istiyorum. Bunu başaracağıma inancım tamdır. Allah’ım (c.c.) yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

Ziyarete Servet Tosun ile birlikte kendisine destek veren Suat yıldızgöz, Erol Yılmaz, Erman Kılıç da katıldı.

Ziyaret için teşekkür eden OGC Başkanı İsrafil Avcı, Servet Tosun ve ekibine başarılar diledi.

Servet TOSUN – ÖZGEÇMİŞİ
1965 Yılında Osmaniye’nin Koçyurdu köyünde çiftçi bir ailenin 7.çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk-Orta-Lise öğrenimini Osmaniye il merkezinde tamamladı. Üniversite tahsilini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 1988 yılında mezun olarak yaptı. Üniversitede Bizim Ocak-Ülkücü Öğrenciler Derneği Fakülte temsilcisi olarak görev yaptı. Vatani görevini 1988-1989 yıllarında İstanbul –Tuzla ve sonra da Tekirdağ-Çorlu’da Yedek Subay –Mühendis olarak tamamladı. 2010 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın açmış olduğu sınavda başarılı olarak İş Güvenliği Uzmanlığı belgesini aldı ve İş Güvenliği alanında çalışmaya başladı. 2011 Yılında Çevre Bakanlığı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak Çevre Görevlisi belgesini aldı. Çevre konusunda firmalara danışmanlık hizmetleri ve çalışanlara çevre ile ilgili eğitimler vermekte. 2014 yılından bu yana Osmaniye’de yaşamakta. Evli ve iki çocuk babası.

Haberler