Başarılı öğretmenler ödüllendirildi

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, resmi ve özel tüm okul ve kurumların 17 kategoride iyi örneklerini paylaştığı ve birbirlerine model teşkil etmelerini hedefleyen "Eğitimde İyi Örnekler Osmaniye 2017...

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, resmi ve özel tüm okul ve kurumların 17 kategoride iyi örneklerini paylaştığı ve birbirlerine model teşkil etmelerini hedefleyen "Eğitimde İyi Örnekler Osmaniye 2017" projesinde başarılı olan öğretmenlere ödül ve katılım belgeleri verildi.

Öğretmenevi'nde düzenlenen törene Vali Ömer Faruk Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve öğretmenler katıldı.İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, "Eğitimde İyi Örnekler Osmaniye 2017" projesinin, okullarda yapılan, iyi örnek teşkil eden çalışmaları hem tanıtmak hem de sürdürülebilir ve yaygınlaştırılabilir hale getirmek amacıyla gerçekleştirildiğini ifade etti.

Müdür Çelik, "Çocuklarımızın eğitimine farklı bir şekilde yaklaşan, kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirmeye çalışan öğretmen arkadaşlarımızın seçimini yapalım diye düşündük. Amacımız kimseyi bir diğeri ile kıyaslamak ya da bir sınıflandırma yapmak değil.

Muhtemelen bu projeye katılmayan ama sınıfında çok orijinal yöntemler kullanan pek çok değerli arkadaşımız da vardır." diye konuştu. Vali Ömer Faruk Coşkun ise yaptığı konuşmada, proje sunan öğretmenleri tebrik ederek, "Bilindiği üzere öğrenme sürecinin etkili ve kalıcı olabilmesi için geleneksel usuller yanında öğrencinin ilgisini çekecek farklı bazı öğrenme yöntemlerinin de uygulanması gerekiyor. Bu anlamda öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin ilgisini çekecek değişik projeler sunmuşlar.

Bu projelerin diğer öğretmenlerimize de örnek olması dileğiyle, öğretmenlerimizi tebrik ediyorum." dedi. 

Konuşmaların ardından, “Eğitimde İyi Örnekler Osmaniye 2017” çalışmasında Osmaniye’nin çeşitli okullarından çalışması ödüle değer görülen 86 öğretmene ödülleri Vali Ömer Faruk Coşkun ve İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik tarafından verildi.
 

Haberler