Düziçi’nde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yıldönümü törenlerle kutlandı.

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yıldönümü törenlerle kutlandı.

Düziçi ilçesinde Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluşunun 94. yıldönümünü kutlama törenleri 28 Ekim 2017 Cumartesi günü saat 13:30’de Düziçi Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstüne Çelenklerin sunulması ile başladı. 

Atatürk Büstüne Çelenklerin Sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile Çelenk Sunma töreni sona erdi.

Aynı günün akşamı saat 19:30’da ise Düziçi Atatürk ve Demokrasi Meydanında Havai Fişek gösterisinin sunulması ile günün programı sona erdi.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 29 Ekim 2017 Pazar günü saat 09:00’da İlçe  Kaymakam Vekili Talha Battal tarafından makamında tebriklerin kabul edilmesi ile devam edilen programa; saat 10:00 ‘da havanın yağışlı olmasından dolayı kutlamalara Fen Lisesi

Sinema Salonunda devam edildi. Sinema Salonundaki kutlamalar Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
 
İlçe Kaymakam Vekili Talha Battal tarafından günün anlam ve önemine ait konuşma yapıldı.

Program akışı kapsamında öğrenciler tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler okundu. Sinevizyon ve Oratoryo gösterimi yapıldı. 

Program sonunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle okullar arası Kompozisyon ve Şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesinden sonra program sona erdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Törenlerine başta İlçe  Kaymakam Vekili Talha Battal olmak üzere, Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Aleaddin Yörük, Jandarma Komutanı Serkan Esen, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mustafa Gök, Siyasi Parti Temsilcileri, Belde Belediye Başkanları, Kamu Kurum Müdürleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruşlarının temsilcileri, Okul Müdürleri, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Haberler