İŞKUR’dan, marketlerde istihdam

Osmaniye İŞKUR İl Müdürlüğü marketlerde istihdam sağlamayı sürdürüyor.

Osmaniye İŞKUR İl Müdürlüğü marketlerde istihdam sağlamayı sürdürüyor.

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü son günlerde yaptığı istihdamlarla kentteki işsizlik sorununa çözüm yolları arıyor.

Geçtiğimiz günlerde BİM markete Osmaniye merkez ve ilçelerde çalıştırılmak üzere satış elemanı mesleğinde 16 kişinin istihdamını sağlayan Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bugünde A 101 (yeni mağazacılık) markete istihdam sağladı.

İşsizlik ile mücadelesine bir yenisini daha ekleyen Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü A 101 markete kırk (40) kişilik istihdam sağladı.

Sağladıkları istihdamın detaylarının bildiren İl Müdürü Ahmet Altunkaynak; “işsizlik ile mücadelemize son hız devam ediyoruz.Amacımız Osmaniye de bulunan her evde en az bir aile ferdinin sigortalı ve daimi olarak çalışmasıdır. Bu amacımız doğrultusunda gerek organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren işyerleri ile gerekse merkezde bulunan işyerlerimiz ile istihdamın artırılmasına yönelik görüşmelerimiz artarak devam etmektedir.

Bu görüşmelerimizde özellikle İŞKUR tarafından sağlanan istihdam destekleri hakkında bilgiler verilmekte ve bu teşvikler ile çalışan sayılarının artırılmaları yönünde girişimlerde bulunmaktadır. Bu görüşmelerimizden sonuç aldığımız işyerlerinden bir tanesi de A 101 market olmuştur. A 101 market yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda satış elemanı mesleğinde kırk (40) kişinin iş sahibi olmasını sağladık.

Sağladığımız bu istihdam ile kişiler Osmaniye merkez ve ilçelerde bulunan A 101 market şubelerinde çalışacaklar. Yaptığımız işbaşı eğitim programı kapsamında çalışacak olan kişilerin ilk üç ay boyunca asgari ücretleri ve sağlık sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacak olup, kalan üç ayda ise çalışmaya devam edenlerin maaşları ve sigortaları işyeri tarafından karşılanacaktır. Bu teşvik programını şartları sağlayan her işyerine uygulama imkânımız har daim mümkündür.  

İşyerlerinin bu teşvik programı ile çalışan sayılarını artırmaları halinde işsizliğin azalmasına katkı sağlayacakları gibi aynı zamanda ülke ekonomisinin daha da güçlenmesine fayda olacağı göz ardı edilemez. İşbaşı Eğitim Programı ile işçi çalıştırmak isteyen ve personel sayılarını artırmak isteyen işverenleri İl Müdürlüğümüze davet ediyorum. İlimizde bulunan işyerlerinin istihdamlarının artmasını diliyor ve A 101 markette çalışacak olan kişilere başarılar diliyorum.” Dedi.

Düzenlenen programa, Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, İş ve Meslek Danışmanı İsmail Hakkı Cumhur ve A 101 (yeni mağazacılık) market yetkilileri katıldı.
 

Haberler