OŞYAD üyesine Hacıbektaş’ta 2.’lik ödülü!

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçe Belediyesi’nce 54. Ulusal, 28. Uluslar arası Hacı Bektaş Veli anma törenleri ve Kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir yarışmasında OŞYAD üyesi Ali Köşker 2.’lik ödülü aldı.

Hacı Bektaş Belediyesi’nce  düzenlenen etkinlik kapsamında katıldığı “Merhem gibi olmalı” şiiri ile “Hece vezni” dalında 2.’lik derecesi elde eden Ali Köşker ödülünü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinden aldı.Nevşehir’de 13-15 Ekim 2017 günlerinde düzenlenen etkinlikte ödüller sahiplerine verilirken, Osmaniye’de 20 yıldır düzenlenmekte olan “Ekmek ödüllü Şiir Yarışması”nde dereceler alan şairler de Hacı Bektaş’taki yarışmaya damgasını vurdu.

Osmaniye’deki yarışmalara uzun yıllar katılarak çeşitli dereceler elde eden İzmir’den Mazlum Cihangir şiir dalında “Güzel bir dünya” adlı şiiri ile birinci olurken, aynı yarışmaya 17 yıldır katılarak ilk 5 dereceler elde eden OŞYAD üyesi Ali Köşker’de “ Merhem gibi olmalı” şiiri ile ikincilik derecesi elde etti.

Osmaniye’deki yarışmalara uzun yıllar katılarak yine önemli dereceler elde eden, Adana’dan Mustafa Özke “İğne oyası” adlı öyküsü ile 2.’lik, Karaman’dan katılan İbrahim Şaşma “Geyikler susuz bugün” adlı öyküsü ile 3.’lük derecesi elde etti.

Hacı Bektaş Veli Anma Kurulu ve Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, ödül töreninde yaptığı konuşmasında tüm katılımcılara teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak; Uluslar arası bir yarışmada Osmaniye’ye şiir dalında ikincilik derecesi getiren Ali Köşker’i kutlayarak başarılarının devamını diledi.

Haberler