‘Kıyı Temizleme Hareketi’ Gerçekleştirildi

Şişecam Topluluğu, Deniz Temiz Derneği Turmepa işbirliğiyle “Kıyı Temizleme Hareketi” gerçekleştirildi.

Şişecam Topluluğu, Deniz Temiz Derneği Turmepa işbirliğiyle “Kıyı Temizleme Hareketi” gerçekleştirildi.

Deniz ve kıyı ekosistemi hakkında farkındalığı artırmak amacıyla 22 Şişecam çalışanın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Kınalıada kıyılarında bulunan plastik, cam, kâğıt, metal gibi çevreye zararlı atıklar toplanarak, deniz ve kıyıların temizlenmesine katkıda bulunuldu.

03.10.2017 - Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, kurumsal sosyal sorumluluk ilkesi kapsamında Deniz Temiz Derneği Turmepa işbirliğiyle “ Kıyı Temizleme Hareketi ’ etkinliğini gerçekleştirdi.

Deniz ve kıyıların korunmasında farkındalığı artırmayı amaçlayan “Kıyı Temizleme Hareketi” kapsamında, plastik, cam, kağıt, metal gibi çevreye zararlı atıklar toplandı.

Şişecam Topluluğu, deniz ve kıyı ekosistemi hakkında farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen “Kıyı Temizleme Hareketi”, 22 Şişecam çalışanın katılımıyla Kınalıada’da gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında, takım çalışmasına yönelik atölye eğitim verildi.

Ardından gruplar halinde kıyı şeridindeki atıklar toplanarak, deniz kirliliğinin doğa ve canlı yaşamına etkilerini anlatan ‘Doğada Çözünme Sürelerinin Aktarımı Ekosistemde Neler Oluyor’ başlıklı seminere katıldı.

Sosyal sorumluluk ve takım çalışmasıyla gerçekleştirilen “Kıyı Temizleme Hareketi” sonucunda, Beşiktaş Grubu 26 kg, Deniz Yıldızı Grubu 7 kg, Çakıl Grubu 9,5 kg, Deniz Feneri Grubu 4,5 kg, Martılar Grubu 22,5 kg olmak üzere toplam 65 kg atık toplandı.

Haberler