Taylan Ünlü yarın hemşehrileriyle buluşuyor

Osmaniyeli sanatçı Taylan Ünlü  bugün Cumhuriyet Meydanı’nda vereceği konserle hemşehrileriyle buluşacak.

Osmaniyeli sanatçı Taylan Ünlü  yarın Cumhuriyet Meydanı’nda vereceği konserle hemşehrileriyle buluşacak.

Osmaniye gazetesinin kuruluşunun 50. yılı nedeniyle gazete sahibi İsmail Karadağ’ın düzenleyeceği programa katılmak üzere Taylan Ünlü memleketine geldi.

Osmaniyeli sanatçı Taylan Ünlü, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti başta olmak üzere medya çalışanlarına ziyarette bulundu.

Osmaniye Ozanlar Şairler Yazarlar Derneği’ni de ziyaret eden Ünlü, Başkan Mustafa Bardak ile sohbet etti, özlem giderdi.

Sanatçı Taylan Ünlü albümünü hediye ederken, OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak ise; derneğin yayın organı Şelale dergisi, öykü kitabı ile üzerinde “Ekmek ödüllü şiir yarışması” yazılı kalem hediye etti.

Taylan Ünlü, ilk albümünü 2012 yılında, “Coverman) adı ile çıkardı. Ünlü bu albümünde Nildan Karaibrahimgil’in şarkısı (Akbaba) ve Özer Şenay’ın (İki gözüm iki çeşme) şarkısını yorumladı.

Taylan Ünlü ikinci albümünü 2016 yılında (Utan dünya) adı ile müzik dünyasında ilerlemesini sürdürdü.  Bu albümde; Amerika’nın Irak’a girmesi sonucu çocukların dramını şarkıya döktü. 

Bu albümde “Herşey yalan” ve “Özür dilerim” şarkıları yeraldı.

Üçüncü albümünü “Siyah” adı ile çıkaracak olan Ünlü, “Siyah”, “İstanbul” ve “Sözün bittiği yerdeyim” adlı eserlerden oluştuğunu söyledi.

Rock Saund türü eserleri yorumlayan Taylan Ünlü, üçüncü albümünün 27 Ekim 2017 günü müzikseverlerle buluşturacağını sözlerine ekledi.

Sanatçı  Taylan Ünlü bugün saat: 20.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda halka açık vereceği konserle hemşehrileriyle özlem gidereceğini söyledi. 
 

Haberler