Tosyalı Toyo Osmaniye GSK, kupada başarılı

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde mücadele edecek olan Tosyalı Toyo Osmaniye GSK bayan basketbol takımımız, Antalya’da devam eden Türkiye Kadınlar Federasyon Kupası B Grubu’nda oynadığı 3 maç sonunda grupta liderliğe yerleşti.

Antalya’da 25 Eylül’de başlayan ve 30 Eylül’de bitecek olan Türkiye Kadınlar Federasyon Kupası Eleme B Grubu’nda mücadele eden Tosyalı Toyo Osmaniye GSK bayan basketbol takımımız, ilk maçını İzmit Belediyespor ile yaptı. İlk yarısını 30-28 önde tamamlayan takımımız, maçı 64-67 kaybetti.

İkinci maçını Mersin Basketbol takımı ile oynayan, ilk yarısını 40-38 geride tamamladığı maçı 74-63 kazandı. Üçüncü maçını Mersin Üniversitesi takımı ile yapan Tosyalı Toyo Osmaniye GSK bayan basketbol takımımız, maçın ilk yarısını 31-24 önde tamamladı.

Takımımız maçtan 67-39 farklı galibiyetle ayrıldı ve üç maç sonunda averajla liderlik koltuğuna oturdu.

Tosyalı Toyo Osmaniye GSK bayan basketbol takımımız, dördüncü maçını 29 Eylül’de Çankaya Üniversitesi ile beşince ve son maçını da 30 Eylül’de İstanbulgücü SK ile oynayarak grup maçlarını tamamlayacak.

Tosyalı Toyo Osmaniye GSK bayan basketbol takımımız, Türkiye Kadınlar Basketbol 1.Lig’deki ilk maçını ise 7 Ekim tarihinde deplasmanda Edirne Belediyesi Edirnespor ile oynayacak.

Haberler